[:et]Esmaabi täiendõppe koolituse õppekava

Täienduskoolitusasutuse nimetus: Kersti Võlu Koolituskeskus OÜ

1. Õppekava nimetus: Esmaabi täiendõpe

2. Õppekavarühm ja õppekava koostamise alus:

  • Õppekava rühm: Töötervishoid ja -kaitse.
  • Õppekava koostamise alus: Tervise- ja tööministri 22. novembri 2018 a määrus nr 50 „Töökeskkonnavoliniku, töökeskkonnanõukogu liikme ja esmaabiandja koolituse ja täienduskoolituse kord täienduskoolitusasutuses“. Täiskasvanute koolituse seadus.

3. Eesmärk: tuletada meelde õppijale põhiteadmised kannatanu abistamiseks õnnetusjuhtumite ja eluohtlike haigusseisundite puhul.

4. Õpiväljundid:

Koolituse lõpuks õppija:

  • teab esmaabi peamisi reegleid ja põhimõtteid;
  • oskab kasutada elustamisvõtteid;
  • oskab osutada esmaabi verjooksude korral;
  • oskab haavade sidumistehnikat;
  • teab ja oskab abi osutada liigesetraumade korral;
  • oskab ära tunda ja kirjeldada erakorralisi haigusseisundeid;
  • teab, kuidas kasutada AED-aparaati.

5. Sihtrühm ja õppe alustamise tingimused:

  • ettevõttes esmaabi eest vastutavad isikud, kes  on viimase kolme aasta jooksul läbinud esmaabiandja väljaõppe 16-tunnise koolituse;
  • vastavalt ettevõtte vajadustele koolitusele suunatud töötajad;
  • koolituse läbiviidava keele oskus.

6. Õppe kogumaht, selle ülesehitus, õppekeskkond ja õppevahendid

Õppe maht: 8 akadeemilist tundi, millest 6 akadeemilist tundi on auditoorset tööd ja 2 akadeemilist tundi praktilist õpet.
Õppekeskkond: koolituskeskusel on oma õppehoone, mis on varustatud  kõige kaasaegsemate õppevahenditega,  mis võimaldavad tõhusalt toetada õppijaid õpiväljundite saavutamisel.

Esmaabikoolitus toimub kontaktõppena tööohutustingimustele vastavas koolitusruumis. Koolitusruum on varustatud koolituse tarbeks vajamineva kaasaegse tehnikaga ning võimaldab läbi viia praktilist õpet.

Ligipääsetavus: hoone on ühekorruseline ja igasse ruumi saab liikuda ratastooliga (sh  inva-WC), et tagada kõigi õppijate mugavus ja ligipääsetavus.

Tehnilised vahendid: kogu hoones on saadaval tasuta WiFi-ühendus, mis võimaldab õppijatel kasutada digitaalseid ressursse ja veebikeskkondi. Õpperuumis on olemas kaasaegsed tehnilised vahendid: arvuti, projektor , interaktiivne ja pabertahvel. Kohapeal on olemas paljundusaparaat ja printerid.

Elupäästev varustus: koolituskeskusel on olemas automaatne välisdefibrillaator (AED), mis võib olla elupäästev hädaolukorras. Samuti on olemas spetsiaalne AED õppevariant, mida kasutatakse esmaabikoolitustel praktilise õppevahendina  mitmes erinevas keeles.

Kohviku- ja õueala: koolituskeskusel on oma kohvikuala, kus õppijatele pakutakse koolitus-päeval kohvi, teed, kerget einet või lõunat;  õueala võimaldab õppijatel värskes õhus aega veeta sirutspauside ajal .

Tasuta parkla: koolituskeskusel on oma tasuta autoparkla.

Õppevahendid: koolitaja poolt koostatud õppematerjalid, sh digiõppematerjalid; elustamis-mannekeenid, AED aparaat;  praktiliste harjutuste vahendid: kolmnurkrätikud, rullside, plaastrid jpm.

7. Õppeprotsessi kirjeldus , sh õppe sisu, õppemeetodod ja –materjalid

Õppeprotsess: auditoorne õpe ja praktiline õpe, mis tuleb õppijal sooritada auditoorse õppe vahelisel ajal.

Õppesisu

Koolitusel läbitavad teemad:

  • Sissejuhatus: esmaabi põhitõed ning esmaabi andmise ABC: kannatanu seisundi hindamine ja  abi osutamine.
  • Elustamine: uppunu elustamine; elustamine  elektriga seotud õnnetuste korral; elustamine südameinfarkti korral; võõrkehade eemaldamine hingamisteedest; esmaabi osutamine kolju-  ja ajuvigastuste korral; esmaabi osutamine mürgistuste ja söövituste korral AED aparaadi kasutamine; südamemassaaž.
  • Välised verejooksud ja šokk: verejooksu peatamise võtted; šoki olemus ja selle tunnused.
  • Haavad: haavade teke; haavade sidumise tehnika ja reeglid; kolmnurkrätiku kasutamine; praktiliste oskuste omandamine sidumisel.
  • Traumad ja luumurrud: lahtiste ja kinniste luumurdude iseloomustus; luumurdudega kaasnevad ohud. Liigesetraumad: nihestused;  nikastused;  põrutused; lahastamise viisid.
  • Mürgistused, söövitused, põletused, külmakahjustused, erakorralised haigusseisundid.

Õppemeetodid:

Loeng, praktilised ülesanded ja harjutused, õppevideo(de) vaatamine ja analüüsimine; juhitud diskussioon, grupitöö ja arutelu, jooksev tagasiside saamine koolitaja ja õppija vahel.

Kirjandusallikad:

Adlas, R (toim.) (2014). Erakorralise meditsiini tehniku käsiraamat. Tallinn, Innove

European Resuscitation Council Guidelines 2021: First aid https://cprguidelines.eu/

International first aid and resuscitation guidelines 2020. (2020) International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies, Geneva. https://www.globalfirstaidcentre.org/first-aid-guidelines-2020/

Zideman, A.D., Singletary, E.M., Borra, V., Cassan, P., Cimpoesu, C. De Buck, E., Djärv, T., Handley, A.J., Klaassen, B., Meyran, D., Oliver, E., Poole, K. (2021). European Resuscitation Council Guidelines 2021: First aid, Resuscitation p:270-290 https://doi.org/10.1016/j.resuscitation.2021.02.013

Psühholoogiline esmaabi: juhend otsestele abistajatele. (2020). Maailma Tervishoiu Organisatsioon. Sotsiaalkindlustusamet, ohvriabi ja ennetusteenuste osakond. https://sotsiaalkindlustusamet.ee/sites/default/files/contenteditors/Ohvriabi/psuhholoogiline_esmaabi_abistajatele_veebi.pdf

8. Hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused

Õpingute lõpetamise eelduseks on osalemine 100% auditoorses töös,  sooritada valikvastustega kontrolltest ja  praktilised  ülesanded.

Hindamismeetod

  • Kirjalik valikvastustega kontrolltest (hõlmab läbitud teemasid);
  • Praktiliste ülesannete sooritamine.

Hindamiskriteerium

  • õppija on sooritanud kirjaliku valikvastustega kontrolltesti,  kus  õigeid vastuseid peab olema vähemalt 80%.
  • Praktiliste ülesannete sooritamisel hinnatakse praktilisi oskusi elustamis- ja traumasituatsioonide lahendamise, tegevuse analüüsimise ja reflekteerimisega .

9. Väljastatavad dokumendid:

  • Tunnistus, kui õpingute lõpetamise nõuded: kirjalik test, praktilised ülesanded ja suuline tagasiside on hindamiskriteeriumitele vastavalt täidetud. Koolituse lõpetamise eelduseks on osalemine 100% auditoorses töös. Osaleja peab sooritama kirjaliku kontrolltesti, kus  õigeid vastuseid peab olema vähemalt 80%.
  • Tõend, kui õppija võttis osa õppetööst, kuid õpiväljundid täideti osaliselt.

10. Koolitajate kvalifikatsioon

Esmaabikoolitust viivad läbi litsentseeritud koolitajad ning valdkonna praktikud  eesti, vene ja inglise keeles. Kõik  koolitajad on registreeritud Tervishoiutöötajate riiklikus registris.

Natalja Metelitsa (RN BSN) – esmaabi koolitaja; SA Narva Haigla ülemõde; Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliidu  nõukogu Ida- ja Lääne-Virumaa koordinaator. Tervishoiutöötajate registri number N01909, eriala: terviseõendus, nakkustõrje õendus.

Jevgeni Gužovski (RN BSN) – esmaabi koolitaja;  SA Narva Haigla kiirabiosakonna juht; MTÜ Eesti Kiirabi Liit- juhatuse liige.  Tervishoiutöötajate registri number N01317, eriala: erakorralise meditsiini õendus.

Argo Soolep –  esmaabi koolitaja; terviseteaduse magister (õendusteadus);  Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud-õpetaja. Tervishoiutöötajate registri number N13400, õe kutse.

Õppekava on täiendatud  26.10.2023

Oleme Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tagasiside koolituse kohta palume täita:  https://kvkoolitus.ee/tagasiside/[:ru]Программа повторного обучения первой помощи

Название учреждения непрерывного обучения: Meditsiinikoolitused MTÜ

1. Название учебной программы: повышение квалификации по оказанию первой помощи

2. Группа учебных программ и основа для разработки учебных программ:

  • Группа учебных программ: охрана труда и техника безопасности.
  • Учебная программа основана на Постановлении № 50 Министра здравоохранения и труда от 22 ноября 2018 г. “Порядок обучения и повышения квалификации специалиста по производственной среде, члена совета по производственной среде и первого помощника в учебных заведениях без отрыва от производства”. Закон об обучении взрослых.

3. Цель: заключается в том, чтобы напомнить обучающемуся об основах оказания помощи пострадавшим при несчастных случаях и угрожающих жизни состояниях.

4. Результаты обучения:

К концу обучения учащийся:

  • знает основные правила и принципы оказания первой помощи;
  • могут использовать методы реанимации;
  • может оказать первую помощь в случае кровотечения;
  • знает технику перевязки ран;
  • знает, как лечить и помогать при травмах суставов;
  • могут распознавать и описывать аварийные ситуации;
  • знает, как использовать AED.

5. Целевая группа и условия доступа:

  • лица, отвечающие за оказание первой помощи в компании, которые прошли 16-часовую подготовку по оказанию первой помощи в течение последних трех лет;
  • персонал, занимающийся обучением в соответствии с потребностями компании;
  • знание языка, на котором будет проводиться обучение.

6. Общий объем обучения, его структура, учебная среда и учебные ресурсы.

Объем обучения: 8 академических часов, из которых 6 академических часов – лекции и 2 академических часа – практические занятия.
Учебная среда: учебный центр располагает собственной учебной базой, оснащенной самыми современными учебными пособиями для эффективной поддержки обучающихся в достижении результатов обучения.

Обучение оказанию первой помощи проводится только в виде контактного тренинга в помещении, соответствующем требованиям охраны труда. Учебный класс оснащен всей современной техникой, необходимой для обучения, и позволяет проводить практические занятия.

Доступность: здание одноэтажное, все помещения доступны для инвалидных колясок (включая туалеты для инвалидов), что обеспечивает комфорт и доступность для всех обучающихся.

Технические средства: бесплатный Wi-Fi доступен во всем здании, что позволяет учащимся получать доступ к цифровым ресурсам и онлайн-средам. В аудитории имеется современное техническое оборудование: компьютер, проектор, интерактивная доска и флипчарт. На территории школы имеются ксерокс и принтеры.

Оборудование для спасения жизни: в учебном центре имеется автоматический внешний дефибриллятор (AED), который может спасти жизнь в чрезвычайной ситуации. Имеется также специальный учебный комплект AED, который используется в качестве практического учебного пособия на курсах по оказанию первой помощи на нескольких языках.

Кафетерий и открытая площадка: учебный центр располагает собственным кафетерием, где студенты могут выпить кофе, чай, легкий обед или пообедать в день тренинга; открытая площадка позволяет студентам проводить время на свежем воздухе во время перерывов.

Бесплатная парковка: учебный центр располагает собственной бесплатной автостоянкой.

Обучающие инструменты: учебные материалы, подготовленные инструктором, включая цифровые учебные материалы; манекены для реанимации, системы жизнеобеспечения AED; инструменты для практических занятий: треугольные костыли, скатывающиеся бинты, пластыри и т.д.

7. Описание процесса обучения, включая содержание обучения, методы обучения и материалы.

Процесс обучения: аудиторное обучение и практическое обучение, которое обучающийся должен пройти между аудиторными занятиями.

Содержание курса

Темы, рассматриваемые на тренинге:

  • Введение: основы первой помощи и “Азбука первой помощи”, оценка состояния пострадавшего и оказание помощи.
  • Реанимация: реанимация при утоплении, реанимация при поражении электрическим током, реанимация при сердечном приступе, удаление инородных тел из дыхательных путей, первая помощь при травмах черепа и мозга, первая помощь при отравлениях и коррозиях, использование AED, сердечно-легочная реанимация.
  • 3. Внешнее кровотечение и шок – методы остановки кровотечения, природа шока и его признаки.
  • 4. Раны: образование ран, техника и правила перевязки ран, использование треугольного носового платка, практические навыки перевязки.
  • 5. Травмы и переломы: характеристика открытых и закрытых переломов, риски, связанные с переломами. Травмы суставов: вывихи, растяжения, сотрясения, методы вправления.
  • 6. Отравления, ожоги, обморожения, экстренные состояния болезней.

Методы преподавания:

Лекция, практические задания и упражнения, просмотр и анализ учебных видеоматериалов; обсуждение под руководством преподавателя, работа в группах и дискуссии, постоянная обратная связь между преподавателем и обучающимся.

Литературные источники:

Адлас, Р (ред.) (2014). Справочник техника скорой помощи. Таллинн, Иннове

Руководство Европейского совета по реанимации 2021: Первая помощь https://cprguidelines.eu/

Международные рекомендации по оказанию первой помощи и реанимации 2020 (2020) Международная федерация обществ Красного Креста и Красного Полумесяца, Женева. https://www.globalfirstaidcentre.org/first-aid-guidelines-2020/

Зидеман, А.Д., Синглтари, Е.М., Борра, В., Кассан, П., Симпоесу, К. Де Бак, Э., Джерв, Т., Хэндли, А.Дж., Клаассен, Б., Мейран, Д., Оливер, Э., Пул, К. (2021). Руководства Европейского совета по реанимации 2021 года: Первая помощь, Реанимация p:270-290 https://doi.org/10.1016/j.resuscitation.2021.02.013

Первая психологическая помощь: руководство для непосредственных помощников (2020). Всемирная организация здравоохранения. Департамент поддержки жертв и профилактических услуг. https://sotsiaalkindlustusamet.ee/sites/default/files/contenteditors/Ohvriabi/psuhholoogiline_esmaabi_abistajatele_veebi.pdf

8. Оценка или условия завершения обучения

Завершение обучения обусловлено участием в аудитории 100%, прохождением теста с несколькими вариантами ответов и выполнением практических заданий.

Метод оценки

  • Письменный тест с несколькими вариантами ответов (охватывающий пройденные темы);
  • Выполнение практических заданий.

Критерий оценки

  • письменный тест с несколькими вариантами ответов, содержащий не менее 80% правильных ответов.
  • Практические задания позволят оценить практические навыки действий в ситуациях, связанных с реанимацией и травмами, проанализировать и осмыслить результаты работы.

9. Выдаваемые документы:

  • Исповедь, если требования к окончанию обучения: письменный тест, практические задания и устный отзыв выполнены в соответствии с критериями оценки. Завершение обучения обусловлено участием в аудите 100%. Участник должен сдать письменный тест, набрав не менее 80% правильных ответов.
  • Доказательство, если обучающийся принял участие в учебной деятельности, но результаты обучения были достигнуты частично.

10. Квалификация тренеров

Обучение первой помощи проводится лицензированными тренерами и практиками на эстонском, русском и английском языках. Все инструкторы зарегистрированы в Национальном регистре специалистов в области здравоохранения.

Наталья Метелица (RN BSN) – инструктор по оказанию первой помощи; главная медсестра Нарвской больницы SA; координатор Совета профсоюза работников здравоохранения Эстонии по Восточному и Западному Вирумаа. Регистрационный номер N01909, специальность: медицинская сестра, медсестра по инфекционному контролю.

Евгений Гужовский (RN BSN) – тренер по оказанию первой помощи; заведующий отделением скорой помощи Нарвской больницы; член правления Эстонской ассоциации скорой помощи. Регистрационный номер N01317, специальность: сестринское дело в неотложной помощи.

Арго Сулеп – инструктор по оказанию первой помощи; магистр медицинских наук (сестринское дело), преподаватель-лектор в Таллиннском колледже здравоохранения. Регистрационный номер N13400, квалификация медсестры.

Учебная программа обновлена 26.10.2023

Мы – Эстонская касса страхования от безработицы учебная карточка партнер.

Отзывы о тренинге, пожалуйста, заполните:  https://kvkoolitus.ee/tagasiside/[:]